27th Izmir European Jazz Festival
National Composition Competition
TR  |  EN

News > 10. Dr. Nejat F. Eczacıbaşı National Composition Contest CD Released

 

         

 

10. Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Ulusal Beste Yarışması CD’si Yayımlandı

Piyano Konçertoları CD’de

 

         İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV) düzenlediği Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Ulusal Beste Yarışması’nın onuncusunun CD’si yayımlandı. 6 Haziran 2018’de 32. Uluslararası İzmir Festivali’nde şef Can Okan yönetimindeki İzmir Festival Orkestrası eşliğinde seslendirilen Piyano Konçertoları’nın kayıtlarını değerli besteci, akademisyen ve elektronik müzik uzmanı Doç. Dr. Mehmet Can Özer  yaptı, CD klasik müzik kayıtlarında söz sahibi olan A.K. Müzik tarafından basıldı.

         CD’de seçici kurulun, orkestra üyelerinin ve dinleyicilerin oylarıyla dereceye giren birinci: Doğaç İşbilen, ikinci Cem Oslu, üçüncü: Boğatay Köprülü’nün eserleri yer aldı. Konçertoları sırasıyla Kenan Tatlıcı, Cem Babacan ve Başar Can Kıvrak seslendirdi.

Türkiye’nin ilk ve sürdürülen tek yarışması olarak öncülük görevini başarıyla yerine getiren Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Ulusal Beste Yarışması’nın çok sesli müziğimize ve genç bestecilerimize katkısının tartışılamaz olduğunu söyleyen Yarışma Genel Sekreteri ve İKSEV Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Ongurlar, 10. Yarışmamız olan “Piyano Konçertoları” CD’sini Türk müzik arşivine kazandırmaktan ve müzikseverlere sunmaktan gurur duyuyoruz. “ dedi.

 

10. Dr. Nejat F. Eczacıbaşı National Composition Contest CD Released-News | İKSEV - İzmir Foundation For Culture Arts And Education